Template:Appeal/Brandon/sr: Difference between revisions

From Donate
Jump to navigation Jump to search
m Adding title
m Pcoombe moved page Template:2011FR/Appeal-Brandon/text/sr to Template:Appeal/Brandon/sr: new location for appeals
 
(No difference)

Latest revision as of 19:26, 28 February 2019

Од Википедијиног програмера Брендона Хариса

Имам осећај као да исписујем прве редове своје читуље.

Мислим да никада нећу радити ништа толико важно у животу као што је посао који обављам за Википедију. Ми не радимо само на стварању енциклопедије, покушавамо да другима дамо слободу. Када имамо приступ слободном знању, постајемо бољи људи. Ми разумемо да је свет већи од нас самих и схватамо да смо „заражени“ толеранцијом и разумевањем.

Википедија је пета по посећености интернет страница на свету. Ја радим за малу непрофитну организацију која је одржава на интернет мрежи. Немамо огласе, јер ако бисмо их имали, жртвовали бисмо нашу независност. Ова интернет страница није, нити би икада требало да буде оруђе пропаганде.

Наш рад је могућ захваљујући донацијама наших читалаца. Да ли ћете помоћи да заштитите Википедију добровољним прилогом од пет долара, десет евра или хиљаду јена, или колико год можете приуштити?

Радим у Задужбини Викимедија зато што дубоко у души осећам да је то једино исправно. Радио сам у великим технолошким фирмама и стварао неке безвезне ствари створене да украду новац неком клинцу који чак није тога ни свестан. Долазио сам кући потпуно сломљен.

Можда ово не знате, али Задужбина Викимедија функционише с веома малим бројем запослених. Већина других најпосећенијих десет интернет страница имају на десетине хиљада запослених и огромне буџете. Али они производе само делић онога што смо ми постигли помоћу штапа и канапа.

Када дате добровољни прилог Википедији, подржавате слободно знање широм света. Не остављате само завештање вашој деци и унуцима, већ и уздижете људе који имају приступ овом благу. Такође, гарантујете да једног дана свако може имати ту могућност.

Хвала,

Брендон Харис
Програмер, Задужбина Викимедија